• Konsultacje psychologiczne

    Konsultacja indywidualna czas 50 minut koszt 170 złotych.

    To zwykle pierwszy etap kontaktu z osobą, parą lub rodziną, która zgłasza się po profesjonalną pomoc.

    Konsultacja to spotkanie jedno lub kilka w trakcie którego ustalane jest jaki jest problem i jakiej pomocy potrzebuje dana osoba, para lub rodzina, co jest potrzebne by tą pomoc uzyskać oraz czy jest to możliwe tutaj w tym Gabinecie.

    Konsultację od psychoterapii oddziela KONTRAKT. Jest to umowa pomiędzy psychoterapeutą a pacjentem, parą lub rodziną dotycząca leczenia zgodnie z rozpoznanym problemem. Może być zawarta ustnie i/lub pisemnie.

    zobacz więcej

    W trakcie konsultacji spodziewaj się że będziesz mógł lub mogła opowiadać swobodnie o tym z czym przyszedłeś, przyszłaś lub przyszliście a także spodziewaj się różnych pytań na temat swojej osoby, rodziny, pary oraz objawów, relacji, sytuacji istotnych, spraw związanych z historią życia, planów, marzeń, aktualnego i przeszłego funkcjonowania etc. Istotne jest dlaczego ktoś teraz poszukuje pomocy, jaką ma motywację do leczenia i czy jest ona wystarczająca do tego by teraz podjąć pracę psychoterapeutyczną czy też nie. Czasem potrzebne będzie wykonanie badań psychologicznych lub innych lub wizyta u specjalisty lub u specjalistów.

    Warto przynieść ze sobą wszelkie informacje o dotychczasowym leczeniu, także somatycznym, jeśli takie było.

    Czas trwania cyklu konsultacji lub psychoterapii jest uzgadniany indywidualnie z psychoterapeutą.

    Konsultuję sprawy dzieci od urodzenia, poprzez sprawy młodzieży dojrzewającej, do spraw dorosłych, aż do późnej starości.

  • Psychoterapia indywidualna

    Psychoterapia indywidualna czas 50 minut koszt 170 złotych.

    1 stycznia 2024 r. weszła w życie wprowadzona do ustawy definicja psychoterapii. Zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia psychicznego, psychoterapia to celowe i planowane oddziaływania psychologiczne, zmierzające do złagodzenia lub usunięcia objawów zaburzenia oraz do poprawy funkcjonowania psychicznego i społecznego, wspierające dążenia jednostki lub rodziny do zdrowia i rozwoju, kierowane do osób z zaburzeniami psychicznymi.

    Psychoterapią nazywa się tą część pracy która jest po KONTRAKCIE. Czas trwania psychoterapii zależy od problemu, motywacji, gotowości do zmian osób w niej uczestniczących.

    zobacz więcej

    Psychoterapia indywidualna w moim gabinecie to propozycja dla młodzieży od 13 r.ż. i osób dorosłych. Dla tych którzy chcą zrozumieć przyczyny swoich problemów, czy zaistniałego kryzysu, dostrzec nieświadome mechanizmy leżące u podłoża danego zachowania, zdiagnozowanej choroby czy pragną pozbyć się dokuczliwych objawów. Także dla tych którzy chcą lepiej zrozumieć siebie, pragną wprowadzić zmiany w swoim życiu, chcą dostrzec i wydobyć swój potencjał.

    Wiodącym nurtem mojej pracy jest nurt psychodynamiczny oraz nurt systemowy. Korzystam z pojedynczych technik poznawczo-behawioralnych, z myślenia schematycznego czy psychologii Gestalt także innych dostępnych. Główne metody pracy nastawione są na długi proces w trakcie którego następuje rozpoznanie ścieżek powstawania objawów psychopatologicznych, kłopotów czy dylematów, tego co w życiu je utrwalało, a co osłabiało. Przebudowanie często wieloletnich trudności potrzebuje czasu i intensywnej, odważnej pracy w trakcie której normalnym stanem rzeczy jest pogarszanie się samopoczucia czy zmaganie się z uaktywnionymi objawami. Dlatego psychoterapia może trwać od roku do 3. Sporadycznie trwa krócej lub dłużej.

  • Psychoterapia dla par

    Konsultacja i/lub psychoterapia pary czas 90 minut (60 minut rozmowa, przerwa 10-15 minut, podsumowanie 10-15 minut) koszt 200 złotych.

    Psychoterapia par to propozycja dla wszystkich par niezależnie od statusu prawnego, normatywnego czy życiowego.

    Praca z parami to praca nad ich relacją służąca lepszemu poznaniu siebie nawzajem, swoich potrzeb i rozumienia swoich wzajemnych zachowań. W pracy z parą najważniejsza jest wymiana komunikacyjna w relacji i obserwowanie tego jak zachowanie jednego wpływa i jest rozumiane przez drugiego i czy zaspokaja wzajemne potrzeby.

    zobacz więcej

    To co rzeczywiście daje najlepsze efekty terapii to miłość łącząca obie osoby, istniejąca mimo pojawiających się trudności i kryzysów. W dalszej kolejności gotowość do uznania części odpowiedzialności za stan związku oraz motywacja do podjęcia pracy nad tworzoną relacją.

  • Psychoterapia rodzin

    Konsultacja i/lub psychoterapia rodziny czas 90 minut (60 minut rozmowa, przerwa 10-15 minut, podsumowanie 10-15 minut) koszy 200 złotych.

    To propozycja dla rodzin, w tym rodzin z małymi dziećmi. Pracuje z dziećmi od urodzenia do 12 r.ż. w ścisłej współpracy z rodzinami.

    To forma pracy skierowana dla rodzin borykających się z różnorodnymi trudnościami, czy przeżywanymi kryzysami, z którymi same nie mogą sobie poradzić. Polega na próbie zrozumienia jak dany problem, sytuacja, objaw u jednej osoby zarówno dziecka jak i dorosłego, wpływa na pozostałych oraz jak reakcje rodziny wpływają na daną sytuację, problem czy objaw jaki ujawnia się u jego członka.

    zobacz więcej

    Obecność wszystkich członków rodziny umożliwia wspólną obserwację tego co w rodzinie się dzieje. Wykorzystanie zasobów osób biorących udział w terapii najczęściej pozwala poradzić sobie z kryzysem bądź trudnością.

  • Diagnoza psychologiczna

    Aktualnie oferuje:

    • diagnozę psychologiczną intelektu, od 2 r.ż.
      Diagnoza intelektu - w zależności od wieku od 2 do 4 godzin po 60 minut (wywiad, test, opracowanie opinii) koszt 100 złotych za godzinę.

    • diagnozę psychologiczną osobowości (wywiad, test, opracowanie opinii) od 14 r.ż. w zależności od wieku od 2 do 4 godzin po 60 minut (wywiad, test, opracowanie opinii) koszt 100 złotych za godzinę.

    Diagnoza to spotkanie na którym część czasu poświęcone jest na wykonanie testu mierzącego daną cechę, czyli w moim Gabinecie intelektu lub osobowości.

    zobacz więcej

    Kolejna część składa się z wywiadu, czyli różnorodnych, szczegółowych pytań dotyczących funkcjonowania w życiu i radzenia sobie w jego kolejnych etapach. Celem diagnozy jest zdobycie wiedzy o sobie. Sama diagnoza nie daje rozumienia uzyskanych na jej podstawie wyników. Rozumieniem zajmuje się psychoterapia.